fbpx

Ukraina on minu südames

Projekti eesmärk on Ukraina sõjapagulastest laste kultuuri ja keele säilitamine Eestis multifilmi loomise teel, mis võimaldab neil hoida sidet oma keele ja kultuuriga, väljendada oma individuaalsust ning aidata kaasa Ukraina kultuuri säilitamisele ja edendamisele.

Septembrist detsembrini (tunnid kord nädalas 3 tundi) loob rühm 7-19-aastasi Ukraina sõjapagulastest lapsi Ukraina kultuurile pühendatud multifilmi. Selle mõtlevad ja töötavad välja ning filmivad lapsed ise ja helindavad selle ukraina keeles.

Lapsed, kes soovivad projektis osaleda, peavad nende loominguliste oskuste määramiseks lisama taotlusele näiteid oma ukrainateemalistest joonistustest. Pedagoogid ja projektijuht valivad saadetud tööde põhjal välja 10 osalejat.

Projekti on kaasatud kunstiõpetaja, kelle emakeel on ukraina keel ning animatsiooniõpetaja, kes valdab vene ja eesti keelt – nemad aitavad osalejaid multifilmi loomisel. Lisaks viib üks lektor lastele läbi 2 meistriklassi helisalvestuse aluste kohta ukraina keeles.

Multifilmi loomise käigus kasutavad lapsed tööks ja suhtlemiseks ukraina keelt ning õpivad animatsiooni, et jutustada lugu oma kodumaast Ukrainast.

Ukraina keele ja kultuuri edendamiseks ja säilitamiseks esitletakse valminud multifilmi laiale publikule – stuudios lapsevanematele, sotsiaalvõrgustike lehtedel, stuudio kodulehel, postitustena Eesti koolidele, ning esitatakse rahvusvahelistele filmifestivalidele.

Kuidas projektis osaleda?

Projektis saavad osaleda ainult Eestis elavad Ukraina sõjapõgenike lapsed vanuses 7 kuni 19 eluaastat.

Projektis osalejal tuleb hiljemalt 26. septembriks täita projektis osalemise taotlus ja lisada loometöö (joonistus).

Joonistus peaks sisaldama ühte tegelast ja tema sõpru.  Taust peaks näitama, kus tegelane elab või kus lugu toimub. Pildi formaat A4 (horisontaalpaigutusega leht). Foto suurus on kuni 2 MB.

Kirjelda oma tegelast, keda seostate Ukraina kultuuriga. Tegelaseks võib olla inimene või loom või mõni muu olend. See võib olla elutu objekt, millel on inimese iseloomuomadused.  Kirjelda joonistus lühikese looga.

Lühike jutt peaks vastama järgmistele küsimustele: kes või mis ta on, mis nimi on tegelasel, tema vanus, mis talle meeldib või mis ei meeldi, tegelase nõrkused ja mida ta kõige paremini oskab teha, kus ta elab ja mida ta teeb, kes on tema sõbrad. Tekst võib olla mistahes keeles.

Mida pakume?

Animatsioonifilmi loomise kursus Eestis elavatele Ukraina sõjapõgenike lastele.

Millal:
30.09 – 16.12.2023, laupäeviti kell 10-13 (vaheajal pakume teed, puuvilju, küpsiseid).

Kus:
Creative Space stuudios, Soo tn 4 (trammipeatus “Põhja puiestee”), punane maja, 2. korrus.

Parkimine:

Lähim parkla on Rimi kaupluse juures. 1 tund parkimiskellaga on tasuta.

Kursuse maksumus: tasuta

Kandideeri hiljemalt: 26. september 2023 https://forms.gle/vsKiBFVgv8zftTBz7

Küsimuste tekkimise korral palun pöörduda: creativespace@multiklass.ee

Projekti toetavad: