fbpx

Kultuurilised koodid-5. Eestimaa ankrud

07.03 – 31.10.2022

Projekt „Kultuurilised koodid-5. Eestimaa ankrud“ jätkab eesti kultuuri ja elu uurimist läbi animatsioonifilmi valmistamisest. Animafilmi loomine Eesti väikeasulate elanike tõsielulugude põhjal dokumentaalanimatsiooni žanris, kasutades erinevaid animatsioonivõtteid. Dokumentaalalanimatsiooni põhitingimuseks on teose põhinevad elulistel ja dokumenteeritud faktidel, mis ei olnud algselt kunsti tarbeks mõeldud. Selleks sobivad fotod, päevikud ja palju muud - oluline on kasutada neid materjale vaid mõtte kinnitusena, mitte kunstilise vahendina.
 Ei ole harvad juhud, kui inimene ei tunne end oma elukohas koduselt ja veedab palju aastaid oma elust otsides kohta, mida oma koduks nimetada. Kellelgi oli õnn sündida Eestis ja kutsuda seda koduks, keegi leidis oma kodu väikelinnas Eestis. 
 Projekti eesmärk on кüsimuste uurimine: 
 Kas Eesti väikelinnades on inimesi, kes on tulnud mujalt riikidest ja kellele Eesti on saanud koduks? 
 Mis aitab Eesti väikelinnade ja asulate elanikel jääda elama sinna, kus nad on sündinud või kuhu nad saabusid teistest linnadest või riikidest, ja olla edukas ka mitte pürgides suurematesse linnadesse? 
 Kuidas aitavad väikelinnade etniliselt eriilmelised elanikud Eestil säilitada eesti identiteeti ja kultuuri globaalses maailmas?